MEB, LİSEYE GEÇİŞ SINAVI ÖRNEK SORULARINI YAYIMLADI.!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), merakla beklenen LGS örnek sorularını açıkladı...


MEB'in yaptığı açıklamaya göre, 8. sınıf sonunda liselere (Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Lisesi ve Proje Temelli Liseler) geçiş için yapılacak sınav, Haziran 2018 de gerçekleştirilecektir.


“Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile iki oturumda gerçekleştirilecek bu sınav, 75+60 = 135 dakika sürecektir. Sınavda 90 adet çoktan seçmeli soru yer alacaktır. Soruların derslere göre dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır.

Sözel bölümden Türkçe dersinden 20, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil derslerinden 10'ar; Sayısal bölümden ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden 20'şer soru sorulacaktır.

Ayrıca MEB, "Eğitim sistemimizde yer alan öğretim programlarının hedefleri, öğrencilerin okulda ne öğrendiği ve öğrendikleriyle neler yapabildikleri üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu doğrultuda gerçekleştirilecek liselere geçiş sınavı, 8.sınıf kazanımlarıyla birlikte kazandırılmak istenen becerilere odaklanan bir sınav olacaktır." Açıklamasında bulunmuştur.

SAYISAL ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ
SÖZEL ÖRNEK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZÖZEL HABER/fensepeti.com

30.12.2017              Saat: 13:00
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
1089 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın