MEB'TEN KAFA KARIŞTIRAN (TEOG) YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ...

MEB, ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde değişilik yaptı...


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde değişilik yaptı. Yapılan değişiklik ile TEOG sınavının bu dönem son defa yapılacağı anlaşılmaktadır...


Yönetmelikte yapılan değişiklik ile yeni sistemin 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren uygulanacağı belirtilmektedir. Bu durumda, yönetmeliğin bu yeni haline göre  bu yıl eski yönetmelik uygulanacağından, bu dönem TEOG sınavı YAPILACAĞI SONUCUNA ULAŞILMAKTADIR...Bugün resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin ilgili kısmı aşağıda verilmiştir:

MADDE 15 –
 Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Ortaöğretim kurumlarına yerleştirme, nakil ve geçişler

GEÇİCİ MADDE 9 – (1) Bu Yönetmelikte yer alan yerleştirme, nakil ve geçişlere ilişkin hükümler, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren ortaokul ile imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfını tamamlayıp ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencileri kapsar.

(2) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla ortaöğretim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrencilerin nakil ve geçişleri; bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce yürürlükte olan Yönetmelik hükümlerine göre yürütülür.

Yürürlük

MADDE 16 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 17 – Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür


FENSEPETİ.COM'UN DEĞERLENDİRMESİ:
 GEREK AZ ÖNCE MEB MÜSTEŞARININ YAPTIĞI AÇIKLMA GEREKSE DAHA ÖNCE BAKANLIĞIN YAPTIĞI AÇIKLAMALARA GÖRE BU YIL TEOG UYGULANMAYACAK. FAKAT YAPILAN BU YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ KAFA KARIŞIKLIĞINA NEDEN OLMUŞTUR. BİZ FENSEPETİ.COM OLARAK YUKARIDA YER ALAN "2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI" BÖLÜMÜNÜN SEHVEN YAZILDIĞINI, BU TARİHİN YERİNE "2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI" YAZILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ. YÖNETMELİK BU HALİYLE HATALIDIR...
ÖZEL HABER/fensepeti.com

14.02.2018              Saat: 09:00
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2580 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın