8. Sınıf 5. Ünite Çıkmış TEOG Soruları (YENİ)


8. SINIF 5. ÜNİTE ÇIKMIŞ TEOG SORULARI


Değerli ziyaretçilerimiz..! 

Bilindiği üzere 2013/2014 eğitim öğretim yılından bu yana 8. sınıf öğrencilerine "Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı" uygulanmaktadır. Kısaca TEOG sınavı olarak da bilinen bu sınavda Fen Bilimleri dersinde toplam 20 çoktan seçmeli soru sorulmakta ve sınav, her soru 5 puan olmak üzere 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Bu durumda TEOG sınavında hele ki Fen Bilimleri dersinde yapılacak 1 soru bile sınavda binlerce adayın önüne geçmek demektir.
  

   
Bizler fensepeti.com olarak gerek yayımladığımız konu anlatımı setleri, gerek etkinlik/ödev setleri, gerekse de yaprak test setleri ile bu yolda sınava girecek öğrenci ve onları sınava hazırlayan öğretmenlere destek olmaya çalıştık. Şimdi ise 2013 yılından bu yana TEOG sınavlarında çıkmış olan "5. Ünite: Canlılar ve Enerji İlişkileri" konusu ile ilgili soruları TEK BAŞLIK altında, cevap anahtarıyla birlikte hizmetinize sunmaktayız.

5. Ünite ile ilgili çıkmış soruları ardı ardına öğrencilerin çözmesi sınavda bu konu ile ilgili çıkabilecek soru tiplerini benimsemek açısından oldukça önem arz etmektedir. Aşağıda linki verilen "8. Sınıf 5. Ünite: Canlılar ve Enerji İlişkileri Çıkmış Sorular"ını çözmeden önce bu konu ile ilgili kazanımları okumanızı tavsiye ederiz.
ÖNEMLİ NOT..!


2017 Nisan ayında yapılacak TEOG sınavına kadar bu ünitenin sadece ilk bölümü yani "Besin Zinciri ve Enerji Akışı" TEOG konularına dahildi. Fakat bu yıl yapılan değişiklik ile ünitenin tamamı TEOG kapsamına alınmıştır. Bu durumda aşağıda yer alan çıkmış sorular sadece 1. bölümü kapsamaktadır.


5. Ünite: Canlılar ve Enerji İlişkileri Çıkmış TEOG Soruları İndir
  


BENZER SAYFALAR


8. Sınıf 1. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 2. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 3. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 4. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 5. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 6. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 7. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
 

Etiketler:
Fen Bilimleri dersi 8.sınıf 5. ünite çıkmış teog soruları indir, Fen Bilimleri dersi 8. sınıf canlılar ve enerji ilişkileri tego soruları indir, Fen Bilimleri dersi 8. Sınıf teog çıkmış soruları indir, Fen bilimleri dersi çıkmış Teog sınavı soruları ve cevapları indir