8. Sınıf 1. Ünite Çıkmış TEOG Soruları (YENİ)


8. SINIF 1. ÜNİTE ÇIKMIŞ TEOG SORULARI


Değerli ziyaretçilerimiz..! 

Bilindiği üzere 2013/2014 eğitim öğretim yılından bu yana 8. sınıf öğrencilerine "Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı" uygulanmaktadır. Kısaca TEOG sınavı olarak da bilinen bu sınavda Fen Bilimleri dersinde toplam 20 çoktan seçmeli soru sorulmakta ve sınav, her soru 5 puan olmak üzere 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Bu durumda TEOG sınavında hele ki Fen Bilimleri dersinde yapılacak bir soru bile sınavda binlerce adayın önüne geçmek demektir.   
Bizler fensepeti.com olarak gerek yayımladığımız konu anlatımı setleri, gerek etkinlik/ödev setleri, gerekse de yaprak test setleri ile bu yolda sınava girecek öğrenci ve onları sınava hazırlayan öğretmenlere destek olmaya çalıştık. Şimdi ise 2013 yılından bu yana TEOG sınavlarında çıkmış olan "1. Ünite: "İnsanda Üreme, Büyüme ve Gelişme" konusu ile ilgili soruları TEK BAŞLIK altında, cevap anahtarıyla birlikte hizmetinize sunmaktayız.

1. Ünite ile ilgili çıkmış soruları ardı ardına öğrencilerin çözmesi sınavda bu konu ile ilgili çıkabilecek soru tiplerini benimsemek açısından oldukça önem arz etmektedir. Aşağıda linki verilen "8. Sınıf 1. Ünite: İnsanda Üreme, Büyüme ve Gelişme Çıkmış Sorular"ını çözmeden önce bu konu ile ilgili kazanımları okumanızı tavsiye ederiz.


ÖNEMLİ NOT..!

2017 Nisan ayında yapılan TEOG sınavına kadar bu ünite her yıl "DNA ve Genetik Kod" adı ile karşımıza çıkarken, bu yıl yapılan değişiklik ile Ünitenin adı "İnsanda Üreme, Büyüme ve Gelişme" olarak değiştirilmiştir. Bu bağlamda bu ünite ile ilgili çıkmış sorular düzenlenirken geçmiş yıllarda var olan, 2017 itibariyle müfredattan çıkarılan (mutasyon, modifikasyon, çaprazlama, evrim teorisi... ) konularla ilgili sorular tarafımızca elenmiş, 2017 itibariyle TEOG sınavına dahil olan konularla ilgili sorular eklenmiştir. 1. Ünite: İnsanda Üreme, Büyüme ve Gel. Çıkmış TEOG Soruları İndir
 

BENZER SAYFALAR

 
8. Sınıf 1. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 2. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 3. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 4. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 5. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 6. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)
8. Sınıf 7. Ünite Çıkmış TEOG Soru ve Cevapları (YENİ)